«Козаченьки» без Січі

      У зв’язку з реорганізацією очаківського району в об’єднанні громади з 1 березня 2017 року припиняється фінансування народного вокального гурту «Козаченьки» районного будинку культури.

Прикро усвідомлювати, але діючий колектив з напрацьованим репертуаром, постійним складом учасників та професійним керівником в обличчі Наталії Мурленко залишається без приміщення. За 27 років плідної праці гурт «Козаченьки» гідно та на високому професійному рівні представляє очаківський район на міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах і фестивалях. Крім цього у 2016 році вокальній гурт підтвердив надане йому звання «Народний». Єдиний в районі колектив української народної пісні є незмінним учасником міських свят, на яких пропагує народну творчість та українську мову. Керівника колективу Наталію Мурленко за сумлінну працю та патріотизм у 2016 році було відзначено медаллю президента України П. Порошенка. Слід зазначити, що Наталя Григорівна єдиний працівник районного будинку культури з вищою музичною освітою (закінчила Одеську Національну Музичну Академію ім. А. В. Нежданової по класу народних інструментів).

Проблема фінансування зачепило одне з найболючіших питань для гурту — приміщення. Де, як не в будинку культури звучати музиці? Саме районний будинок культури став для учасників гурту «Козаченьки» тим острівцем творчості, в якому вони мають змогу розкрити свій талант. Виконавці проживають у різних районах міста Очакова, селі Чорноморка та Куцурубі, тому збиратися в будинку культури є оптимальним варіантом. На даний час, місця для народного, знаного колективу немає. Для проведення репетицій просто необхідна тепла кімната, як запорука здорового співу, не кажучи вже про умови зберігання концертних костюмів та музичних інструментів. Ситуація складається таким чином, що підготовка до обласного огляду вокальних та хорових колективів «Материнська пісня» та участь в ньому під загрозою зриву. Залишається лише сподіватися, що високо професійна народна хорова традиція не загине в очаківському районі.

 

 

 

 

 

 

 

Виктория Бут