Майбутнє Покровської школи під питанням

IMG_3350В п’ятницю, 29 червня, відбулася  сесія депутататів Очаківської районної ради, на якій  розглядалось питання про ліквідацію Покровської ЗОШ I-III ступенів. Доповідачем виступила Зоя Шевельова – заступник голови райдержадміністрації.

 

 

«Як  ви вже знаєте, і ми не раз про це вже говорили, що на протязі двух років фінансування ЗОШ відбувається коштом освітньої державної субвенції. Вона надходить до нас в район, відповідно до формульного розрахунку враховуючи кількість учнів, які знаходяться у кожній школі. Тому, було встановлено, що з державної субвенціі не будуть фінансуватися школи І-ІІІ ступеня якщо кількість учнів буде менше ніж 25. Стало питання по фінансуванню Покровській ЗОШ. Ми прийшли до висновку щоб отримати гроші с державної субвенції  і не  закрити Покровську ЗОШ треба створити  філію Василівської ЗОШ, де Василівська ЗОШ буде опорною. Іншого виходу щоб це профінансувати в нас не має. Покровська ЗОШ ліквідовується не як заклад, а як юридична особа» — виступила Зоя Шевельова.

На сесії були присутні не лише депутати, але й директор та вчителі Покровської ЗОШ, батьки учнів, а також сільський голова Григорій Агафонов.

Після виступу Зої Шевельової надали слово як директору школи, так і сільському голові, представникам батьків, депутатам обласної ради та громадським діячам. З їхніх слів було зрозуміло, що вони проти ліквідації Покровської ЗОШ та створення філії.

Після всіх обговорень  та дискусій відбулося голосування депутатів, в результаті якого рішення про закриття Покровської ЗОШ та створення Василівської філії не було прийнято.

Таким чином, фактично районна рада залишила Покровську ЗОШ без державного фінансування, так як з 1 вересня 2016 року заборонено фінансувати з державного бюджету школи де менше 25 учнів. На даний період у Покровській ЗОШ фактично навчається 16 учнів. Тому, освітню субвенцію на школу вони не отримають.

Примітка: Опорна школа – це новий вид загальноосвітнього навчального закладу в сільській місцевості, що включає основний заклад та філії, що надає повну загальну середню освіту, забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу, поглиблене вивчення окремих предметів.

  Вікторія Козубовська