Монопольна діяльність КП ОККП

            До мене, постійно звертаються (через боязнь наслідків „турботи” розгляду міської влади) приватні підприємці та мешканці міста, щодо представників комунального підприємства Очаківської міської ради „Очаківський комбінат комунальних підприємств”, які використовуючи своє монопольне становище та адміністративний тиск, за підтримки діючої влади міста Очакова, з порушенням чинного законодавства України, змушують укладати договори на вивіз твердих побутових відходів без необхідності та на умовах, які самі диктують, як монополісти.

Таким чином, порушуючи, як положення „Господарського Кодексу України” глави 20 (практично усіх статей), так і саме поняття „СВОБОДА ДОГОВОРУ”. Пояснення людей, що вони сміття не викидають, фасують та продають, як вторинну сировину, до того ж на договірних засадах, а органіку використовують як добриво нікого не хвилює. Відповідь представників комунального підприємства Очаківської міської ради „Очаківський комбінат комунальних підприємств” приголомшує своїм цинізмом, мов, ви заробляйте на цьому гроші, а потім сплачуйте нам. Ось такий комунальний рекет!!! А представники ОСББ, (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), які давно хотіли заробляти гроші на фасуванні сміття своїх будинків та використовувати додаткові гроші на благоустрій будинків на прибудинкової  території, змушені навпаки, ці кошти відривати від бюджетів ОСББ. Ось таким чином „господарює” влада міста. На разі, з боку влади міста, тотальне господарче беззаконня та ставлення до містян,  як до людей тупуватих та недолугих, які таке беззаконня стерплять.

Так, „Правила надання послуг з вивезення побутових відходів” затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070” говорять про те, що „Виконавець послуг з вивезення побутових відходів визначається на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. { Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними  згідно  з  Постановою  КМ  N  1173  ( 1173-2011-п ) від 16.11.2011 }». Ст. 35-1 «У Про відходи» от 05.03.1998       № 187/98-ВР наголошує «Збирання та перевезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами».

Закон України „Про житлово-комунальні послуги” розділ 6., ст. 26., п.3. наголошує «Договір про надання житлово-комунальних послуг набирає чинності з моменту його укладання». Комунальне підприємство Очаківської міської ради „Очаківський комбінат комунальних підприємств” змушує усіх укладати угоди заднім числом. Це зможуть підтвердити усі підприємці до яких приходила „каральна” комісія ОККП , на чолі з людиною схожою на татуся Карло, тільки злого, яка  «дахується» владою міста.

Закон України „Про житлово-комунальні послуги” розділ 6., ст. 28., п.2. наголошує «У разі якщо в конкурсі на надання житлово-комунальних послуг взяла участь тільки одна особа, договір на здійснення відповідних видів діяльності укладається на термін, що не перевищує 12 місяців». Мало того, що конкурс не проводився, договори нагло змушують укладати практично  безтермінові, як кажуть порушувати так порушувати, у владі свої „відмажуть”.

Монополіст комунальне підприємство Очаківської міської ради „Очаківський комбінат комунальних підприємств” здійснює свою діяльність у відповідності з рішенням Виконавчого комітету Очаківської міської ради № 113 від 28.07.2015 року. Договори на вивіз твердих побутових відходів по факту укладати відмовляється взагалі, хоча ці ж правила передбачають одноразові послуги. «12. У разі надання одноразової послуги замовлення складається за погодженням сторін згідно з формою,  що  встановлюється її виконавцем.», а це зазначає, що така форма послуги існує, фактично використовуючи своє монопольне становище, нас змушують в порушення чинного законодавства, про права споживачів, укладати угоди на послуги які фактично надаватися не будуть. Закон України „Про житлово-комунальні послуги” розділ 6.,         ст. 26., п.6. наголошує «У разі зникнення потреби в отриманні послуги, або відмови користувача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку, встановленим законом». Виходячи з цього, споживачу без необхідності немає потреби укладати таку угоду/договір. Але монополіст на цьому наполягає, розуміючи що розривати такий договір треба буде у судових інстанціях, а це займає час та гроші і більшість, побоюючись адміністративного тиску, просто побояться зв’язуватися з чинною владою міста, які доволі жорстко натякають на проблеми подальшої оренди землі, або пайової участі в її утриманні. Також монополіст комунальне підприємство Очаківської міської ради „Очаківський комбінат комунальних підприємств”, м’яко кажучи, обманює споживачів, що ст. 17 Закону України „Про відходи” зобов’язує споживачів укладати обов’язкові договори. Насправді ж ст. 17 Закону України „Про відходи” від 05.03.1998 року № 187/98-ВР наголошує на тому, що — «Суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані: а) запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів;». Тільки і всього. А це значить, що споживач тільки за необхідністю укладає договір на розміщення ТВП (твердих побутових відходів).

Але у наших „горе-комунальників” своя, абсолютна правда та впевненість у безкарності, звісно за підтримки міської влади, а, то й за їх безпосереднім «дахуванням».

Тому, я прошу негайно втрутитись правоохоронні органи та покінчити з практикою незаконного вибивання грошей з юридичних та фізичних осіб, які і так з труднощами переживають важкі економічні часи, сплачуючи податки до бюджетів різних рівнів. За для вирішення цього питання просимо притягнути депутатські комісії, спілку підприємців, а також спрямувати це питання на розгляд та притягнення до відповідальності КП ОМР ОККП (комунальне підприємство Очаківської міської ради „Очаківський комбінат комунальних підприємств”) до органів прокуратури та Антимонопольного комітету України. На сьогодні, кажучи словами самих комунальників, ситуація виглядає таким чином: — «Поки у владі НАШІ – то всі проблеми ВАШІ!».

Адже всі знають, що безнаказаність породжує злочин. Так, як же будуть розгортатися події в подальшому? Будемо вживати запобіжних заходів, чи чекати нових злочинних дій проти людей від влади міста, що так розперезалась?

Питання риторичне і риторику тут задають правоохоронні структури міста та відділення АМК України в Миколаївській області.

 

Голова правління ОСББ „РИТМ-16 Ш”, учасник АТО    Андрій   Колесник