Питання по звільненню заступника Очаківського міського голови вирішили винести на сесію ради

    IMG_3510У вівторок, 16 серпня,   в приміщенні малого залу Очаківської міської ради відбулося засідання комісії з питань депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, захисту прав та інтересів громадян, гласності, засобів масової інформації, зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями (мандатна комісія) по дорученню Очаківського міського голови, в зв’язку з поданням Миколаївської місцевої прокуратури №1 .

     На цьому засіданні дуже гостро підіймалось питання відносно звільнення заступника міського голови Олексія Васькова. В засіданні прийняли участь депутати Очаківської міської ради та представник Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури №1 Валерій Гавенко.

Перед присутніми виступив  голова комісії Анатолій Москальский, який повідомив про те, що головним питанням порядку денного постало  звільнення заступника міського голови Олексія Васькова.

    «Підставою для цього засідання, є лист  Миколаївської місцевої прокуратури №1 від 03.08.2016 р., яка звернулась з поданням від 01.07.2016 р. в порядку  частини 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції», в якому зазначалось про порушення законодавства заступником Очаківського міського голови  з питань діяльності виконавчих органів ради Олексія Васькова в частині  прихованих відомостей про свій майновий стан в поданій ним декларації згідно Закону України «Про очищення влади» — доповів Москальський.

Після виступу голова комісії Анатолій Москальський надав слово представнику  прокуратури Валерію Гавенко.

     « Я вважаю, що це питання повинно бути розглянуто на сесії міської ради так як  Олексієм Васьковим до декларації не внесені  відомості про перебування у його власності трьох транспортних засобів, а саме це: ЗАЗ 110247 реєстраційний номер ВЄ 0328 2005р., КАМАЗ вантажний реєстраційний номер ВЄ 6180 і причеп МАЗ 8926, реєстраційний номер ВЄ 0688 АПХР. Дане майно не було вказано в декларації на момент її подачі відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади». У такому випадку особа звільняється із займаної посади. І вирішити це питання має Очаківська міська рада на черговій або позачерговій сесії» — сказав Валерій Гавенко.

image-03-08-16-15-55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також на засіданні мандатної комісії, був присутній і сам заступник Очаківського міського голови Олексій Васьков, який в своє виправдання зазначив, що у данній ситуації по декларації були неточності як з його сторони так і зі сторони податкової. Зі слів Васькова він продав дані транспортні засоби по довіреності і не знав, що вони досі за документами знаходяться у його власності. Про це він подав пояснення до податкової. Також, Олексій Віталійович повідомив, що у 2015 році він придбав земельні ділянки, які відобразив у своїй декларації, однак в податковій чомусь ця інформація не значиться.

 «Коли до мене звернулась податкова інспекція, щоб я надав пояснення, та вніс в декларацію майно яке до цього не було вказане.  Я  надав пояснення  в податкову інспекцію. Але хочу зазначити що майно, яке не було зазначене в декларації було здобуте мною не під час перебування  на займаній посаді» — сказав Олексій Васьков.

В процесі  обговорення  всі присутні депутати та члени мандатної комісії, вислухавши обидві сторони прийшли до висновку, що  необхідно винести питання по звільненню заступника міського голови Олексія Васькова на підставі подання Миколаївської місцевої прокуратури №1 на наступну сесію Очаківської міської ради для вирішення питання по суті. Також, депутати не виключають, що остаточну крапку в даному питанні доведеться ставити в судовому порядку.

Хочеться відмітити, що згідно із даними інтернет сайту www.auto.ria.com станом на серпень 2016 року, в середньому приблизна вартість, не зазначених у декларації заступником мера автотранспортних засобів, складає: автомобілю ЗАЗ 1102 2005 року — 40 000,00 грн., автомобілю КАМАЗ – 300 000,00 грн. та причепу МАЗ 8926 – 100 000,00 грн.. (дані суми є приблизними і різняться від року випуску та стану транспортних засобів).

Тепер не зрозуміло, якщо Олексій Віталійович продав дані транспортні засоби раніше, як то кажуть по довіреності, чи задекларував він суми продажу майна??? Якщо ні, то чому??? Чи декларував він раніше це майно до продажу? Адже він вже шість років є службовою особою (депутат міської ради), а до цього був державним службовцем (заступник голови Очаківської РДА) і зобов’язаний був подавати щорічно дані про свій майновий стан. Сподіваємося, що відповіді на всі ці питання ми зможемо отримати на наступній сесії Очаківської міської ради.

                                                                                                    Вікторія Козубовська