Про порядок розгляду звернень в органах прокуратури

77d2807406087b799d311a1cd9d018a9-i240x160x300Право громадян на індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисте звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів закріплено статтею 40 Конституції України.

Організація роботи із зверненнями громадян у Миколаївській місцевій прокуратурі № 1 здійснюється згідно вимогам Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», наказів Генерального прокурора України, якими затверджено порядок роботи із зверненнями в органах прокуратури та наказів прокурора області.

Згідно з положеннями Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 органи прокуратури позбавлені права на проведення перевірок в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів. Вказаний Закон передбачає, що органи прокуратури виконують функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді.

З урахуванням викладеного та вимог статті 16 Закону України «Про звернення громадян» Миколаївська місцева прокуратура № 1 рекомендує скарги на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об’єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подавати у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням — безпосередньо до суду.

Крім того, кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який приймає та розглядає звернення громадян щодо відносин, які виникають при реалізації прав і свобод людини і громадянина між громадянином України, незалежно від місця його перебування, іноземцем чи особою без громадянства, які перебувають на території України, та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами.

Законом України «Про звернення громадян» передбачено можливість подання громадянами письмових звернень, усних звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку, тобто через телефони «гарячі лінії», та надіслання звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронні звернення).

Приймання звернень у Миколаївській місцевій прокуратурі № 1 здійснюється  у робочий час щодня, крім вихідних.

Письмове звернення надсилається поштою на адресу Миколаївської місцевої прокуратури № 1: 54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 73, або передається громадянином до місцевої прокуратури особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

Усні звернення у місцевій прокуратурі приймаються за телефоном «гарячої лінії» — (0512) 47-29-10.

Електронні звернення до Миколаївської місцевої прокуратури № 1 можна надсилати на електронну пошту: centr@myk.gp.gov.ua.

У Миколаївській місцевій прокуратурі № 1 прийом громадян здійснюється черговими прокурорами прокуратури. У разі звернення на особистий прийом громадянин повинен надати документ, що посвідчує його особу та повноваження представника, які мають бути оформлені у встановленому законом порядку.

Якщо вирішення питання, з яким звернувся громадянин, не належить до компетенції прокуратури, посадова особа, яка веде прийом, надає відповідні роз’яснення.

Крім того громадянин може залишити звернення у зручний для нього час та день у скриньці «Для скарг і заяв», яка встановлена у місцевій прокуратурі на першому поверсі.

Громадяни  можуть подавати свої звернення (заяви та скарги) до органів прокуратури за місцем роботи та проживання, шляхом звернення як до місцевої прокуратури, так і до її відділів, які діють у Заводському районі міста Миколаєва, Березанському районі Миколаївської області, Очаківському районі Миколаївської області та Миколаївському районі Миколаївської області на базі раніше існуючих районних та міжрайонних прокуратур.

                                                                                                За інформацією Миколаївської

                                                                                                місцевої прокуратури № 1