Відділ «Очаківське бюро правової допомоги» повідомляє …

 Відділ «Очаківське бюро правової допомоги» Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляє, що відповідно до Постанови КМУ від 17.03.2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів” № 152 та  Постанови КМУ від 10.03.2017 № 181 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань», з 1 квітня 2017 року стартує урядова програма «Доступні ліки». Громадяни зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надано лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Отже, громадяни можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою такі лікарські засоби:

Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Карведілол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

Бронхіальна астма:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

 

Діабет ІІ типу:

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

Щоб отримати безкоштовні ліки необхідно звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт. Звернутися до аптеки, яка приймає участь в урядовій програмі «Доступні ліки». Надати рецепт та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації на своєму офіційному сайті розмістило інформацію про аптеки, які беруть участь у даній програмі, серед них по місту Очаків та Очаківському районі:

 

Фізічна особа-підприємець Ковтун Ганна Миколаївна м. Очаків, вул.Єнгельса,18-А (05154)30555
Фізічна особа-підприємець Ковтун Сергій Андрійович Аптечний пункт №1 Аптеки№1 м.Очаків, вул.Першотравнева,1 (05154)30555
Фізична особа – підприємець Полторак Алла Йосипівна м.Очаків, вул.Першотравнева, 1, 9 16 19
ПКВО Фармація ЦРА №11, м.Очаків, вул.Торгова (Луначарського), 23-а (0512) 21 41 62
ПКВО Фармація ЦРА №11, м.Очаків, вул.Торгова (Луначарського), 23-а (0512) 21 41 62
ФОП Димітрова Очаківський р-н, вул. Героя України Іванова,7-А (0512) 21 41 62

 

За додатковою інформацією звертайтесь до відділу «Очаківське бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою: м. Очаків, вул. Торгова, 44 (колишня Луначарського), за телефоном: (05154) 2-52-37, або електронною адресою: e-mail:Ochakiv@legalaid.mk.ua