Як органи місцевого самоврядування можуть відповісти на правові потреби громад

У вівторок, 14 листопада, на базі міської бібліотеки відділу культури Очаківської міської ради відбувся круглий стіл на тему: «Як органи місцевого самоврядування і держава можуть відповісти на правові потреби громад!?».

У даному заході взяли участь: директор Першого Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Олег Матвієнко, начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» – Валерія Кутюхіна, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги – Вікторія Царьова, директор Територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків Віта Аврамішина, перший заступник Управління соцзахисту населення Очаківської міськради Людмила Ярощук., начальник Очаківського міськрайонного відділу ДВС Ігор Вовченко, заступник начальника Управління соціального захисту населення Очаківської РДА Марина Маринич, провідний спеціаліст Очаківського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Величко, головний спеціаліст Очаківського відділу ДРАЦС Катерина Ніконова, фахівець Очаківського міськрайонного відділу з питань пробації Олена Климчук, представник Чорноморської ОТГ Наталя Плахотна, голова громадської організації «Очаків за справедливість» Олександр Іваницький та голова громадської організації «Схід.Інтеграція» Світлана Пономарьова.

Начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна презентувала методичні рекомендації на тему: «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування». Наголосила, що надання органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади практичних інструментів для розв’язання актуальних проблем громади можна шляхом розроблення та реалізації цільових програм, базуючись на вже напрацьованому в Україні досвіді. Адже прийняття програми надання безоплатної правової допомоги  — це додаткові ресурси для  вирішення проблем у певній територіальній громаді чи для певної цільової категорії осіб, тому саме прийняття програм є дієвим інструментом та можливістю залучення додаткових ресурсів.

Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги – Вікторія Царьова розповіла про успішні практики взаємодії системи безоплатної правової допомоги та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення реалізації програми з надання безоплатної правової допомоги. Наголосила про проблемні аспекти реалізації програми безоплатної правової допомоги населенню міста Очакова на 2016-2017 роки. Під час свого виступу вона також акцентувала увагу про переваги Березанського району, в якому діє програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Березанського району на 2016-2018 роки на відміну від Очакова. Таким чином на сьогодні, в районній газеті Березанщини працівники Бюро правової допомоги мають змогу друкувати двічі на місяць роз’яснення чинного законодавства, тим самим підвищуючи правову освіту мешканців Березанського району.

Всі присутні під час круглого столу активно обмінювались думками та дискутували про проблеми пов’язані з підвищенням правової обізнаності чиновників та місцевих мешканців Очаківщини. В результаті обговорення учасники заходу дійшли до висновків про необхідність запровадження на території міста Очаків та Очаківського району дієвої програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню на 2018-2019 роки, що створить додаткові можливості органам місцевого самоврядування дбати про добробут мешканців громади.

Також, в рамках проекту «Я маю право» усім присутнім презентовано Бюлетні Міністерства юстиції України та буклети.

 

 

 

 

 

 

 

За інформацією відділу   «Очаківське бюро правової допомоги»