Здоров’я або домівка: В Очакові позбавили житла сім’ю вчителів

квартираСуворе керівництво міста Очакова позбавило сім’ю службової квартири.

Члени виконавчого комітету Очаківської міської ради підписали рішення відібрати службову квартиру у сім’ї, в якій проживає людина з серйозним онкологічним захворюванням. Сім’я вчителів Петрових, які протягом багатьох років працювали на благо міста, без будь-якого попередження та оповіщення залишилася без житла. Анна Петрова присвятила своє життя професії викладача англійської мови в ЗОШ №1, а пізніше зайняла посаду заступника директора з виховної роботи. Чоловік Ганни працював в РВ ГУ МВС Очаківського району, з 2009 року — вихователь в Очаківської санаторній школі-інтернат. Сама ж квартира рішенням виконкому була передана одному з членів виконавчого комітету, начальнику служби МНС Віталію Кучеренко.

Протягом п’яти років Анна Петрова хворіє серйозним онкологічним захворюванням, на лікування якого щомісячно йде більше 10 000 гривень. Сьогодні після кількох операцій Анна Петрова знаходиться на онкологічному обліку.

З 2012 року родина Петрових не має можливості в’їхати в службову квартиру через те, що довгий час приміщення знаходилося в аварійному стані без косметичного ремонту і будь-яких зручностей — газопостачання, вода, світло, теплопостачання, і оплачує зйомну квартиру з власних коштів. Питання ремонту за власні кошти в службовій квартирі на сьогоднішній день для родини непідйомне.

Керівництво міста ставить сім’ю перед вибором — боротися за життя або мати дах над головою.

«На сесії 17 травня 2016 року було прийнято рішення позбавити нашу сім’ю квартири. 12 червня 2012 року від школи-інтернату моєму чоловікові була видана квартира, яка знаходиться за адресою: 8-е березня, 34/3, квартира №21. У міськраді вирішили, що ця квартира не належить до службового типу, і видали її іншій людині. Ми випадково про це дізналися. Причина нам не зрозуміла досі. За словами членів виконкому, квартиру забрали через те, що ми не зробили там ремонт. Але при отриманні житлового приміщення ніяких умов нам не ставили. Можу з упевненістю сказати, що тут є порушення. Мого чоловіка ніхто не викликав для бесіди, ніхто ні про що не попереджав нас», — розповіла Ганна Петрова.

За словами жінки, стан приміщення важко було назвати житловою площею — закопчені стіни і стелі, відсутність будь-яких зручностей (санвузли, електрики, тепла, газу, води).

«Відчуття, що ми потрапили в підвал. Ми як змогли, прибрали сміття в квартирі. Пізніше ми підготували стіни для того, щоб почати косметичний ремонт. Але ненадовго ми зупинили ремонт, тому що всі гроші йшли на моє лікування. В результаті ми з чоловіком і дитиною залишилися на вулиці», — поділилася Анна Петрова.

Колектив Очаківської ЗОШ №1 написали звернення на ім’я народного депутата України від «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Бориса Козиря з проханням посприяти у вирішенні цієї проблеми. Нардеп заявив, що розбереться в ситуації, що склалася, і допоможе родині вирішити проблему з житлом. Борис Козир забезпечить сім’ю кваліфікованими юристами, які зможуть грамотно розпорядитися документами і довести, що міська влада Очакова порушила законодавство України.

«Я, як людина, яка обіцяла не лише представляти інтереси громади, а й захищати своїх виборців, спробую допомогти родині Петрових. Таких ситуацій в Миколаївській області зараз, на жаль, безліч, але на прикладі однієї перемоги ми зможемо зупинити свавілля посадовців», — зазначив Борис Козир.

Жителі Очакова неодноразово скаржилися на незаконні дії міського голови Сергія Бичкова. Ця проблема також показує незадовільну роботу мера міста через те, що рішення виконкому схвалює і підписує міський голова.

Раніше городяни критикували Сергія Бичкова про його віросповідання. Мер Очакова зізнався, що він адвентист сьомого дня.

Також мер Очакова є фігурантом низки кримінальних проваджень, в тому числі і у справі по підробці ним рішень міської ради на користь приватних осіб. На даний час триває досудове слідство.

Крім того, Очаківська міська рада в травні 2015 року дала дозвіл на виготовлення документації для відведення землі під магазин Сергію Бичкову.

 

 

   Керівник пресслужби МТОП БПП «Солідарність»

                                                                                                              Алевтнина Добровольська